Súd prikázal škole prestať.....

Autor: Peter Mariňak | 11.1.2012 o 12:52 | (upravené 12.1.2012 o 13:43) Karma článku: 5,44 | Prečítané:  478x

Zvyšok asi poznáte z článkov, ktoré majú momentálne vysokú popularitu. Je tomu asi 25 rokov, keď som študoval na základnej škole v triede "zmiešanej", alebo inak v triede s cigánmi.Už v tedy ani jeden z mojich 6 spolužiakov neprekvapoval veľkou chuťou k učeniu. Jediné čo si do školy doniesli boli rožky a jogurt. Súdrohovia vyskúšali, už vtedy sa to nepodarilo, po roku sa trieda  "vyčistila". A dnes je to tak, že sa opäť rútime do rovnakej priepasti vzdelanostnej nivelizácie na úroveň neprispôsobivých jedincov.

Dnes je situácia, kedy rodičia povinne čakajú svoje deti po škole, aby učenia-chtivé cigánske deti neukazovali ručne stručne kto je tu pánom.

Otázka znie jednoducho : Komu takáto situácia vyhovuje?

Jednej skupine určite skupinke našich  "nepostrádateľných" mimovládiek určite. Tieto organizácie nikdy žiadne konkrétne riešenia nemali. Vedeli ste, že na Slovensku pôsobí minimálne 30 prorómskych organizacií, ktoré si žijú na vysokej úrovni? Viete aké enormné náklady takéto organizácie majú? Prečo tak obrovské peniaze topíme v týchto organizáciach? Prečo by sme sa mali cigánom prispôsovať, keď oni sami sa nechcú prispôsobiť? Je cieľom mimovládiek spoločnosti pomôcť? To určite nie - prišli by o biznis, o platy a o možnosť ohovárať vlastný národ na medzinárodných fórach, ktoré mimochodom samé priznávajú, že nepoznajú spôsob na riešenie rómskeho problému v celoeurópskom kontexte.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Krádeží a ďalšej ekonomickej trestnej činnosti oproti minulému roku ubudlo. Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

KOMENTÁRE

Je tu pakt o neútočení: Vláda, extrémisti, propaganda

Slovenská reakcia ostáva nulová.

EKONOMIKA

Fico zabral Gabčíkovo, aby ho opravil. Ani po mesiacoch s tým ani nezačal

Celý spor je na medzinárodnej arbitráži.


Už ste čítali?